Projekt architektoniczny gospodarstwa agroturystycznego
837
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-837,bridge-core-1.0.5,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,qode_grid_1300,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-18.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.2,vc_responsive

Projekt terenu zieleni w Miliczu

O projekcie

Projekt terenu zieleni w Miliczu

Nasza pracownia projektowa miała za zadanie zmierzyć się z bardzo ciekawym zagadnieniem: projektu zagospodarowania terenu zieleni po dawnym zbiorniku wodnym usytuowanym w Miliczu. Cały projektowany teren znajdował się w dużym zagłębieniu. Jego nowe zagospodarowanie miało posłużyć mieszkańcom sąsiadujących osiedli, jako miejsce rekreacji oraz pozwalające na bliskie obcowanie z przyrodą. Chcąc podkreślić zróżnicowaną rzeźbę terenu postanowiliśmy uformować geometryczne skarpy, tworzące zielony tarasy, umożliwiające „relaks na trawie”. Cały projektowany teren zieleni podzieliliśmy na dwie części. W pierwszą z nich wpasowane zostały boiska sportowe oraz elementy placu zabaw i siłowni fitness. Projekt boiska sportowego przewidywał utworzenie obiektu wielofunkcyjnego służącego do różnych gier zespołowych. Druga część zagospodarowania to zagłębienie obsadzone roślinnością krajobrazową tworzącą swobodne kompozycje wrzosów, traw, krzewów i niewielkich skupisk drzew. By umożliwić odbiorcom jak najbliższy kontakt z zaprojektowaną zielenią stworzyliśmy układ drewnianych kładek, schodzących na dno zagłębienia i pozwalających spacerować pośród naturalistycznego założenia.
Wszystkie projektowane elementy w tym zadaniu zostały bardzo starannie dobrane pod względem ekologicznym, by stworzyć ekosystem jak najbardziej przyjazny roślinom, zwierzętom jak również ludziom.

Kategoria
architektura krajobrazu
Tagi
architektura krajobrazu, Pracownia projektowa Milicz, Projekt zieleni Milicz