Projekt architektoniczny gospodarstwa agroturystycznego
836
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-836,bridge-core-1.0.5,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,qode_grid_1300,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-18.1,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.2,vc_responsive

Projekt Parku w Wieruszowie

O projekcie

Projekt Parku w Wieruszowie

Wieruszów to niewielkie, prężnie rozwijające się miasto w Województwie Łódzkim. Między rzekami Prosna i Niesób znajduje się park, którego rewitalizacji podjęła się nasza pracownia projektowa. Stan istniejący jaki zastaliśmy to zaniedbany tereny zieleń z kilkoma alejkami (których nawierzchnia wymagała wymiany) oraz licznym i bardzo cennym drzewostanem. Cały teren został objęty ochroną konserwatorska oraz programem ochrony przyrody z uwagi na znajdującą się w nim zieleń. Celem naszego projektu było stworzenie parku często odwiedzanego przez mieszkańców oraz podróżnych przyjeżdżających do Wieruszowa.
W parku została przeprowadzona szczegółowa inwentaryzacja zieleni wraz z gospodarką drzewostanem. Taka analiza pozwoliła nam ocenić jakie zabiegi pielęgnacyjne należy wykonać by poprawić stan zdrowotny istniejących drzew. Projekt zieleni zakładał utworzenie tylko nasadzeń składających się z roślin rodzimych. Tak dobrana zieleń w sposób nieinwazyjny pozwoliła wykreować ciekawe wnętrza architektoniczne oraz uzupełniła park o piękne kompozycje roślinne.
Projektowany przez nas park to z pewnością miejsce bardzo cenne z punktu widzenia przyrodniczego. Na ten aspekt składa się zarówno ciekawa roślinność, jak równie fakt iż całe założenie położone jest między dwoma rzekami. Z tego względu opisywany teren został wyposażony w urządzenia naukowe oraz tablice dydaktyczne poświęcone zjawiskom przyrody, obiegowi wody w środowisku, jak również zwierzętom wodnym. W parku zaprojektowano także tężnię solankowa.
W oparciu o analizę widokową oraz potrzebę komunikacyjną w parku zaprojektowaliśmy nowy układ komunikacyjny, oparty o alejki wykonane z nawierzchni mineralnych, całkowicie przepuszczalnych dla wody i bezpiecznych dla środowiska.

Kategoria
architektura krajobrazu
Tagi
architektura krajobrazu, projekt parku, Projekt zieleni